Used 2020 Keystone RV Fuzion 424
COMING SOON! CONTACT US TO RESERVE THIS UNIT TODAY!
Keystone RV Fuzion toy hauler 424 highlights:
- Side Patio
- Dual Entry Bath
- Four Person Sofa
- Two Awnings
- Three LED TV's
- Triple Slides
You're going to be blown away by all of the features this toy hauler has to offer! From the side patio with an LED TV to the rear opposing sofas with a queen bed above them and a loft area. There is even a bath and a half so that everyone can easily get ready each morning and an area prepped for the optional washer and dryer to be added if you choose. The table with four swing out stools is sure to be a hit along with the four person slide out sofa across from the swiveling entertainment center including a hidden pantry. Inside the front private bedroom, you will enjoy a good night's rest on the residential queen bed or if you desire more room at night you can switch it out for the optional Fuzion king bed!
Take life by the horns with any one of these Fuzion fifth wheel toy haulers by Keystone! The Tuf-Lok A/C duct joiners feature a crush resistant design that securely joins the ductwork and the A/C units to help reduce any chilled-air leaks, boosting cooling efficiency and comfort. There are also in-floor heating ducts to evenly distribute the heat and color-coded wiring to simplify the electrical and entertainment troubleshooting systems. The Tru-Fit slide construction creates a more durable slide room to minimize any structural stress and resists leaking. With the Jensen entertainment package, each Jensen component is strenuously tested to endure vibration, UV exposure humidity, and temperature fluctuation so that you can have long lasting entertainment where ever the road takes you. Don't wait any longer, come choose your favorite model today!
Stock# 26U119P
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 44 ft |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 3525 lbs |
| Dry Weight | 16177 lbs |
| Cargo Capacity | 3040 lbs |
| Fresh Water Capacity | 106 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Tire Size | ST255/85R16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 60 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Stainless Steel Residential |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Garage Size | 12 ft 6 in |
| LP Tank Capacity | 60 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| TV Info | LR LED TV, Garage LED TV, Ext. LED TV |
| Awning Info | Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDF42434LF810759 |
Scan this QR code with your smartphone to save this page and have mobile access to this unit's information.
Loading
When Cole Davis founded Keystone RV in 1996 his vision was clear: to build a quality RVs loaded with features, and provided exceptional value to owners. To accomplish his goal, Cole would recruit and build a strong team, focus on keeping overhead low, and empower the people closest to the customer to make decisions.
Today, Keystone RV Company is the #1 manufacturer of towable RV’s in North America with more than a million owners, 5,000 team members and over a million square feet of manufacturing in Goshen, Indiana and Pendleton, Oregon. Although a lot has changed, Cole’s wisdom still guides us. Our goal is to surprise and delight our owners at each and every touchpoint, providing them with the information, quality, and assurance they need to move in the direction of their dreams – to Live It Out™
Disclaimer
Field of RV Dreams is an AMVIC Licensed Business.
Units may be equipped differently than in the website videos, photos, and/or descriptions. We strongly encourage physically viewing our inventory before completing any purchase.
Field of RV Dreams prices reflect the lowest price with factory rebates and incentives already applied.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

.png?modified=1008202504363963)
.png?modified=1008202504381375)
.png?modified=1008202504395461)
.png?modified=1008202504405684)
.png?modified=1008202504440089)
.png?modified=1202202522053605)
.png?modified=1008202504422078)

